top of page
Ara
  • Yazarın fotoğrafıTPN-E Editor

TPN-E Yönetim Değişikliği

Güncelleme tarihi: 10 Şub 2018

Eindhoven ve çevresinde yaşayan, yüksek öğrenim görmüş, kariyer sahibi Türkiye kökenli kişileri üye olarak bünyesinde bulunduran derneğimiz, 10 aralık 2017 tarihinde gerçekleştirdiği 4. Olağan Genel Kurul toplantısında yeni Yönetim Kurulu üyelerini seçmiştir. Yeni yönetim, geçtiğimiz günlerde yaptığı ilk toplantısında üyeleri arasında görev dağılımı yapmıştır.
Yeni yönetim kurulunun aldığı karara göre, TPN-E bu kez de eşbaşkanlık sistemiyle temsil edilecektir. Yeni dönemde eş-başkanlar Ebru Janssens Kayan ve Mercan Koçuroğlu olacaktır.

Üç dönemdir ara vermeden eşbaşkanlık görevini sürdüren Ebru Janssens-Kayan, Deurne belediyesinde imar ve çevre izinleri koordinatörü olarak çalışmakta olup, boş zamanlarında fotoğrafçılıkla uğraşmaktadır. Diğer eşbaşkan Mercan Koçuroğlu aslen sosyal sigortalar alanında çalışan bir hukukçu olup, eşzamanlı olarak 9/8 grubu ile birlikte müzik yapmaktadir. Kendisi aynı zamanda Music from the Orient konseptinin kurucularındandır.

Yeni dönemde sekreterlik görevini Sultan Çetin Öztürk, saymanlık görevini ise Erkan Diken yürütecektir. İnşaat mühendisi ve mimar olarak iş deneyimi olan Sultan, halen TU/e’de bina enerji performansı ve simulasyonu konusunda master yapmaktadır. Erkan ise Lumileds şirketinde bilgisayar mühendisi olarak çalışmaktadır.

Diğer yönetim kurulu üyeleri ise Can Çilli, Seren Dicle ve Burak Bölükbaşı olmuştur. Uzay Kaymak ve Ünsal Kaya ise yönetim kurulunun yedek üyeleri olarak görev almışlardır.
TPN-E şimdiye kadar olduğu gibi networking, toplumsal ve kişisel gelişim, eğitim, kültür ve sanat alanlarındaki çalışmalarına son hız devam etmektedir. Türkiye kökenli profesyonellerin kendi aralarında ve Hollanda toplumunun tüm kesimleriyle barış ve dialog içinde sağlam bağlar kurmasına yönelik çalışmalara bu dönemde de yer verecek olan yönetim, yaz başında, sinemaseverleri Türkiye sinemasıyla buluşturacak olan Kırmızı Lale Film Festivali’nin Eindhoven ayağıni da tekrar organize etmeyi hedeflemektedir.

Yönetim kurulu üyeleri ile ilgili daha detaylı bilgi ve gelecek döneme ait etkinlik takvimi yakında ayrıca bildirilecektir.

Saygılarımızla,

TPN-E Yönetim Kurulu

62 görüntüleme0 yorum

Comments


bottom of page